Bedene premagal Džumhurja!

Aljaž Bedene je v drugem krogu Wimbledona odigral novo fantastično partijo in premagal Damirja Džumhurja s 6:3, 3:6, 6:3 in 6:3.

Bedene je prvi niz dobil s 6:3, a se najboljši tenisač Bosne in Hercegovine ni predal in je kmalu izenačil rezultat na 1:1. Slovenskemu igralcu na začasnem delu v Veliki Britaniji to ni spremenilo ritma, v tretjem nizu je dal prestavo višje in spet povedel.

Dvoboj, ki sta ga lahko v živo spremljali na Sportklubu, je postregel z nekaj lepimi potezami, v četrtem nizu pa je bil spet uspešen Bedene, ki je še tretji niz dobil s 6:3 in se veselil velike zmage in uvrstitve v tretji krog. Dvoboj je trajal dve uri in sedem minut, Bedene pa se je prvič v karieri uvrstil v tretji krog največjega turnirja na travi.