Juvanova in Danilovićeva osvojili Wimbledon!

Uncategorized 16. Jul 201718:45 > 18:56

Šele 16-letna Ljubljančanka Kaja Juvan je postala četrta Slovenka z naslovom zmagovalke na mladinskem grand slam turnirju. V Wimbledonu je slavila v navezi s Srbkinjo Olgo Danilović. Igralki sta v finalu ugnali ameriški par Catherine McNally/Whitney Osuigwe s 6:4 in 6:3.

Kaja Juvan, ena izmed najobetavnejših teniških igralk na svetu, ima tako v žepu lovoriko iz Wimbledona. V paru s Srbkinjo Olgo Danilović sta na poti do naslova izgubili le en niz

V velikem finalu sta Kaja in Olga po 58 minutah slavili s 6:4 in 6:3 ter nadigrali favorizirano ameriško navezo. V celotnem dvoboju sta zmagovalki le enkrat oddali servisno igro, a je do tega prišlo pri vodstvu s 5:2 v drugem nizu, zato zmaga nikdar ni bila ogrožena.

Za Juvanovo je to nov velik uspeh. Lani je varovanka Robija Cokana slavila na največjem turnirju za mladinke, slovitem Orange Bowlu, debitirala tudi v članski konkurenci in dobila dva ITF turnirja. Naslov v Wimbledonu je kljub temu posebna zmaga in še korak več do uspehov v prihodnosti.

Juvanova se je po zmagi oglasila tudi za Sportklub in povedala: “Bil je super turnir z ame. Z Olgo sva odigrali nekaj odličnih tekem. S predstavami sem zadovoljna. Hvala vsem navijačem iz Slovenije za podporo, zahvala pa tudi vsem sponzorjem in predvsem moji ekipi!”