McEnroe: V očeh Novaka ni ognja

Dan Istitene, Getty Images Sport

Legendarni John McEnroe je izjavil, da je Novak Đoković eden od najboljših igralcev vseh časov, vendar težko ugotovi, kaj lahko od njega pričakuje na prihajajočem Wimbledonu.

Čeprav je Srb v zadnjih nekaj mesecih pokazal napredek, kar se je pokazalo z uvrstitvijo v četrtfinale Roland Garrosa in v finale Queensa, John McEnroe ne more napovedati, kaj lahko od njega pričakuje na igriščih All England Cluba.

Položaj je nepredvidljiv. On je eden od najboljših igralcev vseh časov pa ima komaj 31-let. Toda izgubil je ogenj, ne vidim ga več v njegovih očeh. Nadejam se, da ni povsem izginil,” je dejal legendarni Američan.

Na vprašanje, kaj pričakuje od mladih upov, Alexandra Zvereva in Dominica Thiema, je McEnroe odgovoril: “Mislim, da nihče od njiju še ni pripravljen, da osvoji Wimbledon, vendar sta vse bližje. Pozornost je treba usmeriti na Denisa Šapovalova, za katerega verjamem, da bo naredil velike stvari. Je eden od redkih, ki je fizično in psihično sposoben za to.”

Wimbledon se začenja v ponedeljek z neposrednimi prenosi na Sportklubu.