Albot pretežka ovira za Bedeneta

Bedene po težki borbi zaključil Wimbledon. Radu Albot ga je premagal v nizih s 3:2.

Albot, 98. igralec sveta, je slavil po nizih s 6:2, 4:6, 7:6(3), 5:7, 6:3 in se drugič uspel priti do 3. kroga Grand Slama. Pred tem mu je to uspelo na US Open 2017.

Bedene, ki je 71. na lestvici, je slabše začel dvoboj. Moldavijec mu je že na začetku odvzel servis in v sedmi igri je brez težav povedel.

V drugem nizu sta igralca zadržala svoj servis do 9. igre, ko je Aljaž izkoristil edini brejk niza in izenačil na 1:1.

Albot je prišel do novega vodstva v tretjem brejku. Oba sta po dvakrat izgubila začetni udarec, podaljšano igro pa je dobil Moldavijec.

V četrtem nizu je Aljaž izkoristil dve brejk priložnosti, prvo po nasprotnikovi dvojni napaki, z drugo pa je izenačil v nizih na 2:2

Zadnji peti niz je odlično začel Albot, ki je hitro povedel s 3:0, nato je Ljubljančan ubranil dve brejk žogici, a pri tretji z napako igro predal nasprotniku. V 5. igri je sicer izkoristil drugo priložnost za break, ki pa ga ni vnovčil. Albot je dvoboj, ki je trajal 4 ure in 21 minut, zaključil z volejem.