"Nole" je moral za vsak Grand Slam premagati člana Big4

Uncategorized 17. Jul 201815:45 > 15:49
Pool, Getty Images

Novak Đoković je v Wimbledonu predvčerajšnjim osvojil svoj 13. turnir velike četverice, s tem pa se v nekaterih pogledih vpisal v teniško zgodovino. Za začetek, do legendarnega Petea Samprasa mu manjka le še en naslov na največjih turnirjih.

Na poti proti vsakemu izmed 13-tih naslovov, ki v tenisu pomenijo največ, je Srb čisto vsakič premagal vsaj enega izmed ostalih treh članov velike četverice – torej Andya Murraya, Rafaela Nadala, ali pa Rogerja Federerja.

Tokrat je bila to monumentalna zmaga v polfinalu proti Nadalu, ko je Španca v petem nizu ugnal z 10-8. Za primerjavo: Špancu je to uspelo na 13 od 17 osvojenih Grand Slamov, Švicarju pa le osemkrat, je pa res, da v zgodnji fazi svoje kariere za srečanje z ostalo trojico niti ni imel, saj še niso bili dovolj stari.

Đoković je 13 let zapored osvojil vsaj en naslov, pa četudi je bil to recimo lani samo ATP 250 v Eastbournu in nekoliko pomembnejši v Dohi. Federer in Nadal sta vsaj en naslov na leto “pobrala” v zadnjih 15 sezonah.

“Nole” je zdaj pri 4 wimbledonskih titulah, eni več od Johna McEnroea in Borisa Beckerja. Več jih imajo le Björn Borg (5), Sampras (7) in Federer (8).