Mlada Juvanova v Wimbledonu do zmage proti Pliškovi

Uncategorized 2. Jul 201919:44 > 19:51

Mlada Kaja Juvan je danes zaokrožila odličen dan v ženski konkurenci v Wimbledonu potem, ko je prišla do zmage proti Krystini Pliškovi s 6:4, 2:6, 6:4. V drugem krogu se bo pomerila z veliko Sereno Williams.

Mlada komaj 18-letna Kaja Juvan je danes prišla do ene svojih največjih zmag v dosedanjem delu karieri. Na sveti travi v Wimbledonu je namreč z 2:1 v nizih v 1. krogu ugnala Čehinjo Krystino Pliškovo, sicer 94. igralko sveta. Kot darilo za današnjo zmago pa je v 2. krogu za svojo nasprotnico dobila veliko Sereno Williams.

Juvanova je v prvem nizu igrala zelo dobro, tudi na svoj servis. Pri rezultatu 5:2 je na svoj servis že imela dve set žogici, a ju je zapravila. Že pred tem je Čehinji dvakrat odvzela servis in na koncu prvi niz dobila s 6:4.

V drugem se je nekako pričakovalo, da bo nasprotnica dvignila ritem in poizkušala priti do izenačenja. To se je tudi zgodilo. Slovenki je dvakrat odvzela servis in na koncu drugi niz dobila zasluženo s 6:2.

V zadnjem pa je bilo spet vse drugače. Naša 133. igralka je takoj prišla do “breaka” in prednosti z 2:0, le to pa je uspela držati vse do konca in znova z odlično igro na svoj servis je slavila tudi v tem nizu s 6:4, ter se veselila uvrstitve v drugi krog.