Nadal brez težav izločil Souso

Uncategorized 8. Jul 201915:56 > 15:57
Matthias Hangst/Getty Images

Rafael Nadal se je 39. uvrstil v četrtfinale na turnirjih za Grand Slam. V četrtem krogu je zanesljivo premagal Joaa Souso s 6:2, 6:2 in 6:2.

Španec je dvoboj v osmini finala končal po uri in 45 minutah igre. To bo za Nadala še sedmič, da bo igral v četrtfinalu turnirja za Grand Slam na travi. Do zdaj poraza v tej fazi tekmovanja še ne pozna.

Nadal sicer ni bil ravno najboljši pri servisnem udarcu. Je bil pa zato precej boljši, ko sta si tenisača izmenjavala žogici. Izkoristil je tudi šest od osmih “break” priložnosti.

Rafa je hitro prišel do vodstva s 4:0 in hitro je tudi postalo jasno, da trenutno 69. tenisač sveta nima prav veliko možnosti proti tretjemu nosilcu turnirja. Se je pa uspelo Portugalcu vpisati na semafor do konca prvega niza.

Drugi niz se je začel z “breakom” Nadala. Vseskozi je Španec napadal in se trudil, da čimprej zaključi z dvobojem. Še enkrat več je uspel nasprotniku odvzeti servis ter dobiti drugi niz.

V tretjem nizu je Sousa dobil prvo igro. Toda nato je takoj zapravil servis. Rafa je bil enostavno preveč zahteven nasprotnik. Do konca niza je Nadalu uspelo priti še do dveh “break” priložnosti in na koncu razumljivo tudi do zmage.

Nadala v četrtfinalu čaka boljši iz dvoboja QuerreySandgren.