Đoković iz izgubljenega položaja do zmage v Wimbledonu

Uncategorized 14. Jul 201916:09 > 16:18

V finalu Wimbledona sta se pomerila Novak Đoković in Roger Federer. Obračun je bil epski, zmage pa se je po pravi drami razveselil Nole, ki je peti niz dobil po zgodovinski podaljšani igri - prvi v petem nizu v zgodovini Wimbledona.

Težko pričakovani dvoboj je takoj nakazal, da nas čaka prava teniška poslastica. V uvodnem nizu smo videli nekaj izrednih izmenjav, tenisača pa sta uspešno držala svoj začetni udarec, zato je odločala podaljšana igra. Federer je v njej vodil s 5:3, nato pa je Đoković nanizal štiri zaporedne točke in dobil uvodni niz.

V drugem nizu je Đoković povsem odpovedal in nizal nevsiljene napake. Federer je hitro povedel s 4:0, Srb pa se je predramil šele v 5. igri, kar je bilo premalo za uspeh v drugem nizu, ki ga je Švicar dobil s 6:1.

Tretji niz je bil kopija uvodnega. Oba tenisača sta brez težav dobivala igre na svoj začetni udarec. Šele v 10. igri si je Federer priigral brejk priložnost, a se je Novak izvlekel ter izsilil novo podaljšano igro, v kateri je hitro povedel s 3:0 in prednost zadržal.

V četrtem nizu je bil na potezi Federer, ki je potreboval zmago. Ob izenačenem izidu (2:2) si je v peti igri priigral dve brejk priložnosti in izkoristil že prvo. Baselčan je v naslednji igri ob navdušenju navijačev potrdil brejk, nato pa izkoristil novo neprepričljivo igro Đokovića in z brejkom povedel s 5:2. V 8. igri si je Đoković po dveh urah in 47 minutah priigral šele prvo brejk priložnost na obračunu, a jo po izjemno dolgi izmenjavi zapravil. Naslednjo je izkoristil in zmanjšal zaostanek na 5:3 ter nato brejk še potrdil. Federer je bil naenkrat pod pritiskom, a se izkazal in 10. igro dobil brez izgubljene točke ter izsilil odločilni peti niz.

Đoković je v zadnjem nizu začel silovito. V 4. igri je zapravil dve brejk priložnosti, novi pa si je priigral v 6. igri, ko je s spektakularnim bekhendom po diagonali priigral vodstvo s 4:2. Federer je v naslednji igri odgovoril z enako mero in izenačil na 4:4. Sledile so igre, ko sta oba igralca uspela zadržati svoj začetni udarec, nato pa je v 15. igri Federer prišel do prednosti z 8:7 in nato serviral za zmago. Z dvema zaporednima asoma si je priigral dve žogici za deveti naslov v Wimbledonu, a se je Đoković vrnil iz nemogočega položaja ter izenačil na 8:8! Po izenačenju je spet sledil mrtvi tek do 23. igre, v kateri si je Federer pripravil novi žogici za brejk prednosti, a se je Đoković rešil. Švicar je nato ekspresno izenačil na 12:12 in sledila je premierna podaljšana igral v petem nizu v finalu Wimbledona. Tudi tokrat je Srb v podaljšani igri deloval bolj zbrano in izkoriščal vse najmanjše napake Federerja ter povedel s 6:3. Đoković je po napaki Federerja, ki je žogico zadel z robom loparja, izkoristil prvo zaključno žogico in utišal navijače na osrednjem igrišču, ki so v večini stiskali pesti za zimzelenega Švicarja.