Berrettini pošteno namučil Federerja

Uncategorized 12. Nov 201916:26 > 16:36

Švicar Roger Federer je zabeležil prvo zmago na finalnem Mastersu v Londonu. V dveh nizih je s 7:6 in 6:3 premagal italijanskega debitanta Mattea Berrettinija.

Italijan je v prvem nizu igral odlično. Zelo dobro je serviral in si uspel izboriti break. Toda po tem je Federer vendarle zaigral bolje in prišel do mini break priložnosti ter zmage. Berrettini mu je vse skupaj še olajšal, ko je storil napako pri rezultatu 7:2.

Po tem je Italijan drugi niz začel slabo in takoj dopustil break priložnost Federerju. Vseeno se je osmi igralec vrnil in pri rezultatu 4:3 imel dva tie breaka. Federer se je rešil in nato povedel s 5:3. V zadnji igri je prišel še do ene break priložnosti in tako zabeležil pomembno zmago, ki ga še vedno ohranja v igri za polfinale.

Da bi zasedel eno od prvih dveh mest v skupini mora v zadnjem krogu premagati Novaka Djokoviča. Morda bi mu uspelo tudi v primeru poraza, če bi dobil en niz pred tem pa Djokovič proti Thiemu dobi dvoboj brez izgubljenega niza. Toda v tem primeru mora Thiem izgubiti proti Berretiniju z maksimalnim rezultatom.