Neverjetni Nadal znova zrežiral epski preobrat!

Uncategorized 13. Nov 201917:27 > 17:31
Justin Setterfield, Getty Images Sport

Španec Rafael Nadal je na zaključnem turnirju najboljše osmerice v Londonu po neverjetnem preobratu premagal Rusa Danila Medvedjeva in s tem ohranil možnosti za preboj v polfinale.

Prvi igralec sveta je po dveh urah in 49 minutah igre slavil s 6:7 (3), 6:3 in 7:6 (4).

Španec se je tako po porazu proti Alexandru Zverevu v prvem krogu hitro pobral in se bo v petek s Stefanosom Cicipasom boril za preboj med najboljše štiri. Rus, ki bo zdaj upal na zmago Zvereva proti Cicipasu, se bo v zadnjem krogu pomeril z Zverevim, aktualnim zmagovalcem zaključnega turnirja.

V prvem nizu smo videli le eno brejk priložnost, ki jo je Nadal ubranil v sedmi igri. Rus je bil v podaljšani igri mirnejši in dobil ključne izmenjave ter povedel z 1:0 v nizih.

Rafa je v drugem nizu zaigral odlično in prišel do brejka v prvi in v zadnji igri, nato pa znova močno padel in se v tretjem nizu znašel v brezizhodnem položaju. Rus je povedel s 5:1, nato pa je sledila neverjetna vrnitev Rafaela Nadala.

Rus pri rezultatu 5:2 ni izkoristil prve zaključne žogice na servis Nadala, nato pa je Špancu uspel še brejk za 5:3. Pri izidu 5:4 so navijači Nadala znova verjeli v veliki preobrat in njihov ljubljenec jih ni razočaral. Rafa je zaigral kot v transu in osvojil šest zaporednih iger ter povedel s 6:5. Medvedjev je nato uspel izsiliti vsaj podaljšano igro, ki pa jo je rutinirano dobil Nadal.