Zverev z zmago do polfinala, Nadal izpadel

Uncategorized 15. Nov 201922:32 > 22:35
Julian Finney Getty Images Sport

Nemški tenisač Alexander Zverev je na tekmi zadnjega kroga zaključnega turnirja osmerice v Londonu z 2:0 v nizih ugnal Rusa Danila Medvedjeva. S tem je tudi postalo jasno, da iz te skupine v polfinale ne bo napredoval Rafael Nadal, ki je sicer v petek premagal Stefanosa Cicipasa.

Cicipas bo v soboto v polfinalu igral proti Federerju, v drugem polfinalu pa se bosta srečala Dominic Thiem in Alexander Zverev.

Na prvem dvoboju dneva je Cicipas sicer izgubil proti Nadalu, ki pa se vseeno poslavlja od turnirja. Cicipas je prvi niz osvojil v podaljšani igri, nato pa je Nadal zrežiral nov preobrat. V drugem nizu je v deveti igri izkoristil brejk priložnost in povedel s 5:4, nato pa dobil niz s 6:4. V odločilnem nizu je Španec do ključnega brejka prišel v enajsti igri, nato pa je na svoj servis po dveh urah in 54 minutah prišel do zmage s 7:5.