Federer hodil po robu, a na koncu premagal Monfilsa

Alex Pantling August, Getty Images Sport

Roger Federer je v obračunu polnem preobratov premagal Gaela Monfilsa in se uvrstil v četrtfinale Mastersa v Madridu.

Švicar je obračun dobil s 6:0, 4:6 in 7:6. To je bila že njegova 1200. zmaga v karieri, zanjo pa se je potil dobri dve uri.

Federer je v uvodnem nizu povsem nadigral nasprotnika, ki je ostal brez osvojene igre. Povratnik na peščena igrišča je z 1:0 v nizih povedel po vsega 19 minutah.

Monfils se je v nadaljevanju prebudil in zaigral kot prerojen. V drugem nizu je povedel s 4:0 in na koncu z nekaj malega težavami izenačil na 1:1.

V tretjem nizu sta oba zaigrala odlično, Monfils pa si je v zaključku priigral celo dve zaključni žogi, ki pa ju ni izkoristil. Odločila je podaljšana igra, v kateri je Federer z odličnimi servisi in igro na mreži brez težav prišel do zmage.

Federerja v četrtfinalu čaka Dominic Thiem.