Cicipas nadigral Nišikorija in se uvrstil v osmino finala

ATP 30. Mar 202110:53 0 komentarjev
stefanos cicipas
USA Today Sports, Reuters

Grški tenisač Stefanos Cicipas se je z zmago proti Japoncu Keiju Nišikoriju (6:3, 3:6 in 6:1) uvrstil v osmino finala Mastersa v Miamiju.

Drugi nosilec turnirja je slavil po uri in 56 minutah igre. Obračun je sklenil z 32 winnerji in 12 asi.

Cicipas je odlično odprl dvoboj in že v drugi igri prišel do odločilnega brejka v uvodnem nizu. V drugem je njegovo vajo ponovil Nišikori, ki je brejk prednosti z nekaj več težavami kot Grk vendarle zadržal in izenačil na 1:1 v nizih.

V odločilnem nizu je peti tenisač sveta zaigral na višjem nivoju in povsem nadigral NišikorijaCicipas je prišel do dveh brejkov in nasprotniku prepustil samo eno igro.

Cicipasa v osmini finala čaka 24. igralec sveta Italija, Lorenzo Sonego, ki je s 7:6 in 6:3 odpravil Daniela Galana.

Masters iz Miamija lahko spremljate samo na kanalih Sportkluba.