"La Decima" Nadala v Monte Carlu

Uncategorized 23. Apr 201714:49 > 16:15
Getty Images/Clive Brunskill

Španski tenisač Rafael Nadal je v finalu Mastersa v Monte Carlu s 6:1, 6:3 premagal rojaka Alberta Ramosa ter prišel do svoje desete turnirske zmage v kneževini, skupno pa je to že njegova 70. v karieri.

Nadal je prišel še do ene okrogle številke – 50. naslova na pesku ter s tem presegel legendarnega specialista za pesek, Argentinca Guillerma Vilasa. Ramos je igral v svojem prvem finalu Mastersa, v medsebojnih dvobojih pa ga je dve leti starejši Nadal premagal še tretjič (spet po dveh nizih).

Prvi niz v San Martin Cap Martinu, kjer se odvija tretji Masters sezone, trajal le 31 minut, Nadal je hitro vsilil svoj ritem, nasprotniku ni pustil resejših možnosti, da ga ogrozi. Ramos je dobil samo prvo igro na svoj servis, “kralj peska” z Majorke pa je potem uspel z dvema lahkima “brejkoma” in igraje prišel do vodstva z 1-0 v nizih.

V drugem nizu je 24. igralec sveta, ki se bo po tem tednu na ATP lestvici prvič v karieri zavihtel med najboljših 20, zdržal do pete igre, potem pa je “Rafa” spet pobegnil z odlično igro – lepo se je umikal na forehand in uspeval z globokimi udarci v igrišče.

Nadal je v peti igri izkoristil drugo “brejk” žogico za 3:2, potem pa brez izgubljene točke ušel na 4:2. Ramos je še največji odpor nudil v najdaljši igri številka devet, ki pa je bila tudi zadnja na srečanju. Sicer je rešil dve žogici za zmago na turnirju, a se po 77 minutah vendarle predal.

14-kratni zmagovalec turnirjev za Grand slam je tako ubranil lanskoletno zmago, ko je bil v finalu boljši od Gaela Monfilsa, turnir na obronkih kneževine pa je vezano dobil v vseh sezonah med 2005 in 2012.

Pa še en zanimiv podatek za konec: to je sploh prva zmaga Nadala v sezoni 2017, pa čeprav je pred tem igral že v treh finalnih dvobojih. Letos je nabral 24 zmag in 5 porazov, prihodnji teden pa bo nastopal v Barceloni.