Šanghaj: Dokaz, da je Medvedev v tem trenutku najboljši

Uncategorized 13. Okt 201911:58 > 11:58
Lintao Zhang / Getty Images

Daniil Medvedev je v tem trenutku najbolj vroč tenisač na svetu. Po tem, ko je avgusta osvojil turnir v Cincinnatiju, se uvrstil v finale OP ZDA je danes prišel še do naslova na Masters turnirju v Šanghaju.

V velikem finalu je Daniil Medvedev več kot suvereno ugnal Nemca Aleksandra Zvereva, ki je bil povsem brez moči. Za zmago s 6:4, 6:1 je potreboval samo uro in 14 minut.

Rus je odlično začel prvi niz in hitro povedel s 3:0, ampak Nemec se je hitro vrnil nazaj in izenačil na 3:3. V nadaljevanju sta oba dobro igrala na svoj servis, vse do 10. igre, ko je 4. igralec sveta izkoristil prvo zaključno žogo za prvi niz in za zmago v le tem s 6:4.

V drugem nizu je Medvedev izkoristil ponujene priložnosti in povedel s 5:0 in jasno je bilo, da je zmagovalec jasen.

Daniil Medvedev je danes na Mastersu v Šanghaju osvojil tretjo lovoriko v zelo kratkem obdobju. Osvojil je zadnji Masters avgusta v Cincinnatiju. Konec septembra pa je bil najboljši v dvorani na turnirju v St. Petersburgu. Vmes pa se je na zadnjem Grand slamu sezone uvrstil še v finale, kjer pa ga je ugnal Rafael Nadal.