Laverjev pokal – Evropa vodi s 3:1

Tenis ostalo 22. Sep 201717:47 > 18:09
Getty Images Sport, Julian Finney

V O2 Areni (Praga) se je danes začela prva izvedba Laverjevega pokala, revijalnega tekmovanja pod pokroviteljstvom švicarskega tenisača Rogerja Federerja in njegove menedžerske ekipe. Tenisači so razdeljeni v ekipi Evrope in Sveta, pri čemer sta kapetana Björn Borg (Evropa) in John McEnroe (Svet).

Neposredne prenose iz Prage si lahko ogledate na programih Sportkluba, sicer pa sta tekmovanje odprla Hrvat Marin Čilić in Američan Frances Tiafoe. Po uri in 49 minutah je s 7:6 in 7:6 slavil Hrvat, Evropi pa je nato še eno točko v skupen seštevek prinesel Dominic Thiem, ki je s 6:7, 7:6 in 10-7 premagal Johna Isnerja.

V prvem večernem dvoboju je po napeti teniški predstavi Aleksander Zverev – spet po dveh podaljšanih igrah – ugnal Denisa Šapovalova, tako da je Evropa povedla že s 3:0, a sta nato Nick Kyrgios in Jack Sock ugnala navezo Nadal/Berdych. Svet ima po prvem dnevu tako vsaj eno točko.

V tretjem srečanju današnjega dne se merita Alexander Zverev in Denis Šapovalov, potem pa bodo igrišče, ki je pobarvano povsem na črno, zavzeli še pari. Tomaš Berdych in Rafael Nadal bosta skušala ugnati navezo Jack Sock/Nick Kyrgios.

Laverjev pokal se imenuje po avstralski teniški legendi Rodu Laverju. Tekmovanje bo na sporedu do nedelje, idejo za takšen dogodek pa je dal Ryderjev pokal, na katerem se merita golf reprezentanci Evrope in Sveta.

Skupno bodo fantje odigrali 12 tekem, vsak dan tri tekme posameznikov in ena med dvojicami, če je potreben tretji niz, zmagovalca odloči “match tie-break” do deset točk. Zanimivost je tudi ta, da prvi dan zmaga pomeni točko, v soboto dve, v nedeljo pa kar tri točke. V primeru, da je na koncu izid izenačen, zmagovalca odloči dodaten niz med dvojicami.

Evropa: Rafael Nadal, Roger Federer, Alexander Zverev, Marin Čilić, Dominic Thiem, Tomaš Berdych in Fernando Verdasco.

Svet: Sam Querrey, John Isner, Nick Kyrgios, Jack Sock, Denis Šapovalov, Frances Tiafoe in Thanasi Kokkinakis.