Venus ni za v staro šaro, v maratonu boljša od Serene

Tenis ostalo 27. Dec 201819:20 > 19:33
Scott Barbour, Getty Images Sport

Na ekshibicijskem turnirju v Abu Dhabiju sta se pomerili sestri Williams, Venus in Serena. Igralki, ki so zaznamovali pretekli dve dekadi ženskega tenisa, sta odigrali zelo izenačen dvoboj. Slavila je Venus v treh nizih. Karen Khachev je premagal Dominica Thiema s 7:6 (7-3), 6:3.

Venus je bila od začetka tekme agresivnejša na servis mlajše sestre in je imela štiri break žogice v prvih dveh igrah. Vendar pa je prva do breaka prišla Serena, ko je izkoristila drugo break žogico za vodstvo 3:1. Prednost je držala do konca niza, na servisu za 1:0 pa se je Venus vrnila in zmanjšala na 5:4. V naslednji igri je sledil velik boj. Serena je imela dve vezani break žogici, a je Venus obe rešila. Vseeno je mlajša Williamsova prišla še do tretje in jo izkoristila za osvojen prvi niz.

Kot se je končal prvi, tako se je nadaljeval drugi niz. Serija breakov se je nadaljevala v prvih treh igrah, prekinila pa jo je Venus, ki je ubranila drugi break in povedla s 3:1. Prednost je zadržala ko samega konca niza, ki ga je zaključila s še enim breakom in dobila drugi niz s 6:3. Odločal je tretji niz po dvojnih pravilih. Igral se je podalšan tie break do 10, na koncu je Venus, po sedmih breakih na obeh straneh dobila tretji odločilni niz z 10:8 za končno zmago.

Khachanov je do prvega breaka prišel v tretji igri prvega niza, v šesti pa se je Thiem vrnil za 3:3. Avstrijec je uspel nasprotniku odvzeti servis za vodstvo s 5:3, a je Rus izenačil in po tie breaku odigral bolje za 1:0 v nizih.

V drugem nizu je bil Khachanovu dovolj en break v drugi igri, kar je dobro zadržal in prišel do zmage.

Karen Khachanov bo v polfinalu na Mubadala svetpvnem teniškem turnirju v Združenih Arabskih Emiratih igral proti prvemu igralcu sveta Novaku Đokoviću.