Memorial Borisa Breskvarja Kavčiču in Semrajcu

Tenis ostalo 12. Dec 201613:56 > 14:18
Teniška akademija Breskvar

Minuli vikend se je v teniški akademiji Breskvar v Ljubljani odvijalo tretje teniško tekmovanje v spomin na legendarnega slovenskega trenerja Borisa Breskvarja.

Teniška akademija Breskvar

Tokrat so se na turnirju dvojic zbrali povabljenci in igralci, ki so bili pred leti člani ekip v reprezentančnih nastopih, katere je kot kapetan vodil Boris Breskvar.

Memoriala so se med drugim udeležili tudi Blaž Kavčič, Marko Tkalec, Andrej Bizjak, Janez Semrajc, Blaž Trupej, Marko Škrjanc, Luka Bernard, Rok Jarc, Andrej Kračman,  Žiga Janškovec.

Da so bile tekme za številne klubske privržence in gledalce še bolj zanimive sta z udeležbo na turnirju poskrbela še trenerja Teniške akademije, Gregor Breskvar in Jaka Šubelj.

Dogodek je bil s strani, zdaj že stalnih sponzorjev, spet lepo podprt, najboljši so bili veseli raznovrstnih nagrad, sicer pa je navzoče prišel pozdravit tudi župan MOL, Zoran Janković.

Teniška akademija Breskvar

Boris Breskvar je svoj največji uspeh dosegel z osvojitvijo tretjega mesta na državnem prvenstvu Jugoslavije, ko pa je zaplul v trenerske vode, je za najbolj pomembne podvige poskrbel v tujini.

V Nemčiji je skrbno bedel nad razvojem treh izjemnih igralcev. Boris Becker, Steffi Graf in Anke Huber, so se podpisali na seznam nepozabnih teniških legend.

Najboljši slovenski teniški trener je sodeloval tudi z ukrajinskim zvezdnikom Andrejem Medvedjevim, slovenskemu tenisu pa je v obdobju osamosvojitve pomagal v vlogi kapetana moške in trenerja ženske reprezentance, se s slovensko reprezentanco dvakrat udeležil olimpijskih iger, dolga leta pa je bil tudi direktor vseh slovenskih reprezentanc.

Leta 1992 je s svojim sinom Petrom odprl tudi Teniško akademijo v Ljubljani.

Rezultati 3. memoriala:

(Polfinale) Blaž Kavčič / Janez Semrajc – Jaka Šubelj / Andrej Kračman 6:1