Svitolina osvojila že četrti naslov sezone!

WTA 21. Maj 201715:05 > 15:21
Tom Dulat/Getty Images

Ukrajinka Elina Svitolina je prišla do novega naslova, svojega osmega v karieri, potem ko je v finalu rimskega turnirja serije Premier ugnala romunsko nasprotnico, Simono Halep 2-1 (4:6, 7:5, 6:1). Letos se je veselila že v Tajpeju, Dubaju in Carigradu.

V prvih dveh nizih smo videli velik boj za vsak centimeter. Pri 2:2 je Halepova povedla z “brejkom” prednosti in ušla na 4:2. Romunki je uspel nov odvzem servisa, tako da je bila zmagovalka v prvem delu praktično odločena (5:2). Sledil je šok za gledalce, saj je zmagovalka Madrida padla in si očitno nekoliko poškodovala gleženj, a je vseeno nadaljevala. Sledili sta dve zaporedni igri za Svitolino, potem pa je Halepova vseeno prišla do niza (6:4).

Drugi niz se je začel s po dvema odvzetima servisoma, pri izidu 4:3 za Ukrajinko pa je Halepova zahtevala zdravniški odmor. Ko sta se dekleti vrnili na igrišče, je Svitolina povedla 5:3, Halepova se je rešila in izenačila na 5:5, potem pa sta spet sledili dve zaporedni igri Svitoline in izenačenje na 1-1 v nizih.

To je očitno ukrajinsko tenisačico napolnilo s samozavestjo, začela je igrati fantastično in prišla do vodstva s 5:0. Halepovi je uspelo osvojiti le še častno igro, po 2 urah in devetih minutah pa je Svitolina zakljčuila posel in se veselila svoje četrte turnirske zmage letos.

Svitolina se je z zmago pomaknila na prvo mesto v razvrstitvi, ki šteje samo letošnje dosežke in je tako na najboljši možni poti, da se uvrsti na zaključek sezone, ki ga bo gostil Singapur. V prihajajočem tednu sta za dekleta na sporedu turnirja v Strasbourgu in Nürnbergu.