Fed Cup: Čehinje ponovo na prestolu

WTA 11. Nov 201815:10 > 15:58
Getty Images/Srđan Stevanović

Teniška reprezentanca Češke je osvojila Fed Cup po finalnem dvoboju v Pragi, ko so premagale ekipo ZDA s 3:0.

Zmago za tretjo točko proti Ameriki, ki je prinesla naslov za Čehinje, je osvojila Katerina Siniakova z zmago proti Sofiji Kenin z rezultatom 7:5, 5:7, 7:5.

V tretji tekmi finala sta dekleti prikazali veliko borbe, v kateri je Keninova uspela obrniti rezultat 4:1 in v tretjem nizu priti do 4:5, ko je izpustila dve zaključni žogici.

Siniakova je zdržala napade nasprotnice in slavila zmago po treh urah in 45 minutah. Za končno zmago je Češka premagala bivše prvakinje Američanke.

Obe reprezentanci sta bili precej oslabljeni v finalu, za ZDA niso igrale Sloane Stephens, Madison Keys, sestri Williams, v ekipi Češke pa ni bilo Petre Kvitove in Karoline Pliškove.

Prvi dan finala sta dve točki Češki prinesli Barbora Strycova, ki je premagala Sofijo Kenin s 6:7 (5:7), 6:1, 6:4 in Katerina Siniakova, ki je bila boljša od Alison Riske s 6:3, 7:6 (7:2).

Češka je osvojila 11. lovorik v Fed Cupu, vključno z obdobjem, ko je bila del Češkoslovaške, 6 pa kot samostojna država v naslednjih osmih letih.