Mertensova v finalu turnirja v Dohi premagala Halepovo

WTA 16. Feb 201918:32 > 18:37
sport klub

WTA turnir v Dohi je osvojila Elise Mertens.

Julian Finney, Getty Images Sport

Belgijska tenisačica Elise Mertens je v finalu ugnala tretjo igralko sveta Simono Halep, ki je bila prva nosilka turnirja v Dohi.

Za Belgijko je to bila peta lovorika v karieri in prva v tej sezoni. Do zmage je prišla po treh nizih in po preobratu ter na koncu slavila s 3:6, 6:4 in 6:3.

Obračun je sicer odlična začela Halepova, ki je že v prvi igri prišla do brejka. Kot je v navadu za ženske obračune sicer en brejk ne pomeni ničesar, kar je obveljalo tudi danes. V prvem nizu smo do konca niza videli kar šest brejkov, osvojila pa ga je Halepova.

Halepova je tudi drugi niz začela odlično in povedla z 2:0, nato pa se je Mertensova vendarle prebudila in po veliki borbi izenačila na 1:1 v nizih.

V tretjem nizu je bila Belgijka občutno boljša nasprotnica, prišla je do treh brejkov in s potrpežljivo igro izkoristila prvo priložnost za zmago.

Za Mertensovo je to bila prva zmaga proti Halepovi.