Madison Keys se je razšla s Thomasom Högstedtom

WTA 1. Dec 201620:15 > 20:29
Facebook

Iz teniških logov prihaja presenetljiva vest, da bo Madison Keys v sezono 2017 krenila z novim stalnim trenerjem (ali brez)! Kljub izjemni minuli sezoni se je Američanka odločila, da prekine sodelovanje s švedskim strokovnjakom Thomasom Högstedtom.

Madison Keys ima za seboj izvrstno sezono, v kateri zbrala 47 zmag in 17 porazov. Maja se je uvrstila v finale turnirja v Rimu, osvojila Birmingham (premagala Barboro Strycovo), nato dosegla finale Montreala, v riu igrala za bronasto kolajno, potem pa si z dobrim zaključkom sezone priborila tudi prvo uvrstitev na zaključni turnir v Singapur.

Na Daljnem vzhodu je sicer res izpadla po skupinskem delu, a sezono vseeno prvič v karieri končala med elitno deseterico na WTA lestvici (8. mesto).

Agent Američanke, Max Eisenbud je za uradno spletno stran WTA dejal: “Pretekli rezultati Thomasa na turneji govorijo sami zase. Treniranje na ženski teniški turneji ni lahko in nekatera razmerja se pač ne obnesejo.

Keysova naj bi sezono 2016 začela šele sredi januarja v Melbournu.