Halepova zmagovalka v Pragi

WTA 16. Avg 202015:24 > 15:27
Martin Sidorjak/Getty Images

Romunska teniška igralka Simona Halep je zmagovalka turnirja WTA v Pragi. V finalu je z 2 : 0 v nizih (6 : 2 in 7 : 5) po 95 minutha igre premagal Belgijko Elise Mertens. Za drugo igralko sveta je to 21. turnirska zmaga.

Romunka je v prvem nizu tretji nosilki turnirja kar trikrat odvzela začetni udarec. Pri izidu 3 : 2 za Halepovo je Mertensova rešila kar štiri break žogice, pete pač ne. V naslednji igri smo videli še boljšo borbo, Mertensova je imela šest priložnosti za break, vendar jih ni uspela izkoristiti in Halepova je v naslednji igri zaključila prvi niz – 6 : 2.

Tudi v drugem nizu smo spremljali dober tenis – ključna je bila 11. igra pri izidu 5 : 5, ko je Halepova naredila break in nato zmagala s 7 : 5.

Za 28-letnico je to 21. zmaga na turnirjih WTA in druga letos. Najboljša je bila tudi februarja v Dubaju.