Švicarski tenisač Roger Federer je brez težav premagal Slovaka Lukaša Lacka, 73. igralca sveta, s 3:0 v nizih in se tako uvrstil v 3. krog Wimbledona.
Branilac naslova v Londonu je slavil s 6:4, 6:4, 6:1 v 92 minutah igre. S to zmago nad Lackom je podaljšal niz neporaženosti na 26 zaporednih zmag na prestižnem turnirju in tako zagotovo napreduje proti devetemu wimbledonskemu naslovu.
Roger (36) je prikazal zanesljivo igro od vsega začetka dvoboja na Centralnem igrišču, a za vodstvo v setu mu je bil dovolj brejk v sedmi igri, po katerem je povedel s 4:3, nato pa brez težav prednost tudi obdržal.
How many times have we seen this before?@rogerfederer seals his third round spot at #Wimbledon with a textbook forehand pic.twitter.com/Y6SglG1qJN
— Wimbledon (@Wimbledon) July 4, 2018
Ključen trenutek v drugem setu se je zgodil še nekoliko prej. Federer je izkoristil drugi brejk v četrti igri, zaključil je brejk in prišel na 4:2, nato pa brez izgubljene točko povedel z 2:0. Tretji niz pa je bil samo še formalnost.
Njegov rival v boju za osmino finala bo zmagovalec v dvoboju med Janom-Lennardom Struffom in Ivom Karlovićem.
Premier liga
Španska liga – La Liga
Bundesliga
Liga prvakov
Evropska liga
Evroliga
EuroCup
NBA
Slovenija
Liga ABA
ATP World Tour Finals
Pariz
ATP
WTA
Davisov pokal