Nogomet 21. Apr 202121:27 > 22. Apr 2021 20:10 0 komentarjev

Nogometaši Tottenhama so na zaostali tekmi 29. kroga angleške lige na domačem igrišču z 2:1 premagali Southampton. Prvi po odhodu Joseja Mourinha je na trenerski klopi sedel 29-letni Ryan Mason in se na koncu veselil zmage. Ni bilo lahko, saj so svetniki celo povedli.

Njegovi varovanci, ki so igrali brez poškodovanega Harryja Kana, so bili namreč v prvem polčasu slabi, Southampton je po golu Dannyja Ingsa z glavo v 30. minuti povedel, v prvem delu pa imel še kar nekaj priložnosti. Že v prvem resnem napadu je dvakrat čudežno posredoval vratar Hugo Lloris, ki je nato še nekajkrat rešil svoje moštvo.

Gareth Bale
Julian Finney/Getty Images

V drugem delu so bili Londončani precej boljši, gosti pa povsem nenevarni. Z lepim golom je v 60. minuti izenačil Gareth Bale, Heung-Min Sonu so nato sodniki zaradi dejstva, da je njegov soigralec Lucas Moura v nedovoljenem položaju zastiral pogled vratarju, en gol razveljavili, toda Južnokorejec je v 90. minuti dobil še eno priložnost. VAR je tokrat njegovi ekipi omogočil enajstmetrovko, ki jo je sam izkoristil.

Tottenham je z zmago ohranil nekaj možnosti, da si za naslednjo sezono zagotovi nastop v ligi prvakov, na lestvici je zaradi boljše razlike med danimi in prejetimi goli na šestem mestu prehitel Liverpool, ki pa ima tekmo manj.