Zvezda v podaljšku dosegla le dve točki!

Evroliga 17. Okt 201918:32 > 22:32
Turkish Airlines EuroLeague

Košarkarji Crvene zvezde so na tekmi 3. kroga Evrolige izgubili na gostovanju pri Maccabiju.

Rdeče-beli so v prvem krogu izgubili v Atenah, kjer jih je ugnal Panathinaikos, v drugem krogu pa so doma premagali Fenerbahče. Maccabi je v uvodnih krogih vselej gostoval in obakrat izgubil (proti Himkiju in proti Real Madridu).

Začetek tekme je bil zelo živčen. Beograjčani so prvi koš dosegli šele po dveh in pol minutah igre, ko je zadel Lazić. Nato so gostitelji odigrali nekaj fantastičnih obramb in povedli z 12:2.

Trener Zvezde Tomić je dolgo iskal razpoloženo ekipo, gostje pa so napade zapravljali v seriji. Maccabi je to izkoriščal in dosegal lahke koše ter povedel s 17:2.

Do konca uvodne četrtine so se gostje vendarle prebudili in dosegli nekaj točk ter na kratek odmor odšli z zaostankom 25:13.

Drugo četrtino je Zvezda začela s serijo štirih zaporednih točk, z dobro igro pa nadaljevala tudi po minuti odmora na zahtevo domačega trenerja.

Maccabi prednosti ni spustil iz svojih rok in še naprej izkoriščal vsako napako gostujoče zasedbe ter povedel tudi za 14. Do konca prvega polčasa so Beograjčani z nekaj trojkami prišli do zglednega zaostanka devetih točk (39:30).

Podobno kot na začetku tekme je Zvezda tudi v drugem polčasu slabo začela. Maccabi je to izkoristil in po nekaj protinapadih znova povedel za 14. Nato pa so se gostje prebudili in s serijo osmih zaporednih točk prišli nekoliko bližje. Tretja četrtina se je končala z izidom 55:47.

V zadnjem delu je Zvezda delovala povsem izgubljena, a na koncu prišla do čudežnega povratka. Glavni junak je bil Čović, ki je najprej zadel dve trojki za -8, nato pa začel razigravati še soigralce. Prav po njegovi podaji je trojko zadel Dobrić in goste približal na 67:62.

Domača ekipa je bila povsem neprepoznavna in Zvezda je to izkoristila ter izenačila na 67:67. 28 sekund pred koncem rednega dela srečanja je Zvezda imela napad za zmago, a je Baron zgrešil trojko. Na drugi strani je bil nenatančen tudi Zoosman in sledil je podaljšek, v katerem so gostitelji povsem razbili Beograjčane, ki so v dodatnih petih minutah dosegli vsega dve točki.

Prvo ime domačih je bil s 16 točkami Scottie Wilbekin, pri Zvezdi pa jih je 18 dosegel Stratos Perperoglou.