Dončič izjemen, odličen začetek slab konec za Dallas

Liga NBA 17. Jan 20198:15 > 8:31
Ronald Martinez/Getty Images

Za Luko Dončičem je v ligi NBA še en navaden večer, kjer je pokonci držal svojo ekipo, a je Dallas vseeno izgubil. Tokrat je bil Dončič daleč najboljši strelec tekme (25), a so San Antonio Spursi kljub vsemu po preobratu slavili s 105:101.

Christian Petersen/Getty Images

Luka Dončič še naprej v ligi NBA nadaljuje z vrhunskimi predstavami. Blestel je tudi na tokratni tekmi proti San Antoniu, ki pa jo je na njegovo žalost njegova ekipa izgubila s 105:101. Dončič je danes v 36. minutah prispeval 25 točk, 8 skokov in 8 podaj. S tem je postal tudi prvi novinec po Stephenu Curryju leta 2010, ki je petkrat zapored dosegel vsaj 25 točk.

Dallas Mavericksi pred domačimi gledalci igrajo odlično in tudi danes je kazalo zelo dobro, saj so Mavsi že po prvi četrtini vodili za +15. V nadaljevanju so Luka Dončič in njegovi soigralci še povečali prednost, vendar so se gostje do konca polčasa vrnili nazaj v igro in prišli do enajstih točk zaostanka.

Tudi v drugem polčasu so se Spursi počasi bližali, do končno pa so do vodstva prišli sredi zadnje četrtine in le tega potem niso več izpustili iz rok ter na koncu slavili s 105:101.

Dončiču, ki je bil po točkah daleč najboljši strelec tekme sta sledila Marco Belinelli (17) in Demar DeRozan (14).

V ponedeljek 21.01.2019 si boste vragolije Luke Dončiča in njegovega Dallasa lahko ob 20:00 ogledali v neposrednem prenosu na SportKlubu1, ko se bodo Mavericksi pomerili z Milwaukeejem.