Tudi Kampl ni uspel ustaviti pohoda Leipziga

Bundesliga 18. Nov 201622:22 > 22:30

Niti dvakratno vodstvo niti dosojena enajstmetrovka Bayerju iz Leverkusna nista pomagala, da bi se izognil porazu proti ekipi iz Leipziga, najprijetnejšem presenečenju v letošnji Bundesligi.

Debitant v Bundesligi nadaljuje s sijajnimi rezultati, saj je Leipzig na prvi tekmi 11. kroga proti Bayerju vpisal že osmo zmago. Ekipa, ki jo izdatno podpira lastnik Red Bulla, je tako sama prevzela vodstvo na lestvici pred veikim Bayernom.

Slovenec Kevin Kampl je že v drugi minuti Bayer popeljal v vodstvo, vendar je Leipzig že dve minuti z avtogolom Juliana Baumgartlingerja prišel do izenačenja. V zadnji minuti prvega polčasa je Julian Brandt farmacevte znova popljela v vodstvo, eden o ključnih trenutkov dvoboja pa se je zgodil v 54. minuti, ko je Hakan Calhanoglu zapravil strel z bele točke.

Namesto, da bi domači povedli ss 3:1 in praktično odločili srečanje, so se gosti prek Emila Forsberga, ki je zaddel po lepem prodoru, vrnili v igro. Tehtnico je na stran Leipziga dokončno prevesil Willi Orban, ki je v 81. minuti z glavo premagal Bernda Lena.

Bayern v soboto gostuje pri dortmundsi Borussii in v boju za naslov nujno potrebuje tri točke. Leipzig očitno ne bo popustil vse do konca …