Rashford za zmago v gosteh

Liga Europa 4. Maj 201722:50 > 22:58

Manchester United je storil velik korak k uvrstitvi v finale Evropske lige, saj si je na prvi polfinalni tekmi v gosteh pri Celti priigral minimalno prednost (1:0). Edini gol na tekmi je dosegel Marcus Rashford, ki je bil uspešen s prostega strela.

Pri rdečih vragih sta se v postavo vrnila Eric Bailly in Paul Pogba, ki ste zaradi poškodb izpustila nekaj zadnjih tekem. Varovanci Joseja Mourinha so prišli do več kot zaslužene zmage, ki bi bila lahko še višja.

Že v prvem polčasu so imeli Angleži nekaj krasnih priložnosti za vodstvo, a jih niso uspeli izkoristiti. Najbližje sta prišla Rashford in Lingard, v obeh primerih pa se je s sijajnima obrambama izkazal domači vratar Sergio Alvarez.

A niti odlični čuvaj mreže pri Celti ni uspel preprečiti zadetka Marcusa Rashforda točno na polovici drugega polčasa. Mladi angleški reprezentant v zadnjem času izvaja praktično vse prekinitve, danes pa smo videli, zakaj je temu tako. Rashford je iz težkega položaja, močno z desne strani, žogo poslal v vratarjev kot, ki takšnega strela ni pričakoval.

Gol v gosteh in zmaga z 1:0 za Manchester United, ki pomeni, da Celto na povratni tekmi na Old Traffordu čaka izredno težka naloga. V tem trenutku se zdi, da bomo v Stockholmu spremljali finale med Manchester Unitedom in Ajaxom.