Ilić opozarja na Fince: Zelo so nevarni!

Liga Europa 19. Jun 201714:46 > 14:49
NK Olimpija/SPS

Tako pri Olimpiji kot Domžalami imajo po žrebu kvalifikacij za Evropsko ligo mešane občutke. Nasprotniki so že v tekmovalnem ritmu, medtem ko Gorico čaka dolga pot v Armenijo.

“Oni so že v tekmovalnem ritmu, tako da je to zagotovo njihova prednost. Naša naloga je, da se dobro pripravimo, jasno pa je, da se bomo morali zelo potruditi za zmago,” je dejal strateg Ljubljančanov Igor Bišćan, medtem ko je kapetan Branko Ilić dodal: “S Finci sem igral še kot član Astane. Zmagali smo, a so zelo nevarni, v glavnem poskušajo z dolgimi podajami. Nasprotnika bomo vzeli maksimalno resno, naredili bomo vse, da preskočimo prvo oviro. Pomembno bo odigrati pametno in taktično.”

Gostovanje v Vaasi bo drugo najdaljše gostovanje v zgodovini Olimpije. Od Stožic do Elisa stadiona je 2636 kilometrov. Rekord še vedno trdno drži gostovanje na Norveškem pri Tromsøju (3649 km).

Domžalčane čaka estonska Flora, ki je zadnje domače prvenstvo končala na četrtem mestu, sicer pa osvojila že deset naslovov državnega prvaka. “V letošnjem letu nam žreb v prvem krogu ni bil najbolj naklonjen. Med možnimi nasprotniki smo dobili najtežjega, saj je Flora sredi tekmovalnega ritma, hkrati pa ob impresivni gol razliki vodi v prvenstvu. Gre za klub z največ naslovi državnega prvaka v Estoniji. Kljub temu gremo v dvoboj zgolj z enim ciljem in to je napredovanje,” je jasen športni direktor Domžal, Matej Oražem.

“Dobili smo nasprotnika, ki je v tekmovalnem ritmu in vodi v državnem prvenstvu. Imamo dovolj časa, da se na njih dobro pripravimo. Cilj je napredovanje v naslednji krog. V Estoniji je Flora priznan klub, saj ima v svojih vitrinah kar 10 pokalov za naslov državnega prvaka,” je o prvem nasprotniku povedal domžalski strateg Simon Rožman. Domžalčani bodo prvič v zgodovini kluba gostovali v Estoniji. Na drugi strani pa je Flora leta 2004 že gostovala v Sloveniji. V kvalifikacijah za ligo prvakov se je pomerila z Gorica in izgubila s skupnim izidom 7:3.

Goričane na prvi oviri čaka Širak iz Armenije. Je eden najstarejših klubov v državi in edini, ki je vselej nastopal v prvi državni ligi. Prihaja iz mesta Gyumri in igra na tamkajšnjem mestnem stadionu, ki sprejme 2.800 gledalcev. Nekoč je igral pod imenom Olympia, vendar ni nikoli nastopal v nekdanji močni prvi ligi Sovjetske zveze. V zadnji sezoni je domače prvenstvo končal na tretjem mestu, klub pa je postal poklani zmagovalec Armenije. Širak je štirikratni državni prvak. V prvi ligi sicer tekmuje samo šest klubov. Ekipo pretežno tvorijo domači nogometaši, v svojih vrstah pa imajo po dva igralca iz Slonokoščene obale, dva Nigerijca ter po enega Rusa, Kamerunca in Srba.