Domžalčanom je uspelo, Freiburg je padel!

Liga Europa 3. Avg 201722:42 > 22:57
NK Domžale/Facebook

Nogometašem Domžal je proti nemškemu Freiburgu uspelo spreobrniti zaostanek iz prve tekme in si zagotoviti napredovanje v sklepni krog kvalifikacij za evropsko ligo. Domžalčani so drugo tekmo povsem zasluženo dobili z 2:0.

Domžalčani so povratno tekmo 3. kroga kvalifikacij za evropsko ligo odigrali v Stožicah, kjer se je zbralo 5.100 gledalcev.

V prvem polčasu zadetkov ni bilo, edini strel v okvir vrat pa so sprožili nogometaši Freiburga. Domžalčani so že v prvem delu nakazali, da se bodo uveljavljenega tekmeca lotili pogumno.

V drugem polčasu so bili gostitelji za pogumno igro dvakrat nagrajeni. Prvi zadetek je padel po enajstmetrovki, ki jo je v 50. minuti uspešno realiziral Senijad Ibričić. Prekršek v kazenskem prostoru gostov je napravil Caglar Söyüncü, ki je podrl prodirajočega Matijo Široka,

V 59. minuti pa so Domžalčani prišli do popolnega preobrata. Po sijajnem protinapadu je Ivan Firer sijajno podal proti Lovru Bizjaku, ki je zadel iz neposredne bližine.

V 70. minuti bi lahko vse dvome o končnem zmagovalcu razblinil Gaber Dobrovoljc, a mu je veselje ob strelu z glavo preprečila vratnica.

Freiburg je do konca tekme poskušal pritisniti proti vratom Dejana Milića, a si Nemci prave priložnosti niso uspeli priigrati.