Oblak v polfinale, Kamplu ni uspelo

Nogometaši Marseilla so s 5:2 razbili Leipzig in se uvrstili v polfinale Evropske lige. Kevin Kampl je za "rdeče bike" igral vso tekmo. Enako tudi Jan Oblak v vratih Atletica, ki je izgubil s Sportingom (0:1), a ubranil prednost 2:0 s prvega srečanja.

Leipzig je odlično odprl srečanje na stadionu Velodrome, saj je povedel že v drugi minuti. Ob neodločni obrambi domačih je žoga na sredini kazenskega prostora prišla do Brume, ki jo je s strelom po tleh spravil za hrbet Yohanna Peleja.

A domači so se hitro vrnili v igro. V 6. minuti je namreč po podaji iz kota Konstantinos Mitroglou žogo zadel s kolenom, sicer slabo, a dovolj dobro, da se je odbila do Stefana Ilsankerja, od njega pa nato v mrežo. Torej, avtogol za 1:1. Tri minute kasneje je Marseille povedel. V protinapadu je najprej vratar Leipziga Peter Gulacsi ubranil dva poskusa Morgana Sansona, nato pa je žoga prišla še do Boune Sarrja, ki jo je z nekaj metrov pospravil pod prečko. Obramba Leipziga je “zaspala”.

Na začetku drugega polčasa je imel Marseille veliko priložnost za povišanje vodstva, a se je z dvema obrambama izkazal Gulacsi. In kdor ne da, dobi. V 55. minuti je Naby Keita prodrl v kazenski prostor domačih, nato pa iz navidezno izgubljenega položaja s peto podal nazaj do Jean-Kevina Augustina, ki je žogo z diagonalnim strelom poslal v mrežo Peleja.

A odgovor Marseilla je prišel hitro. V 60. minuti je namreč Payet prejel žogo kakšnih 20 metrov od gostujočih vrat, se otresel dveh nasprotnikov, nato pa žogo z diagonalnim strelom z zunanjim delom stopala poslal v desni zgornji kot vrat Gulacsija. Zares poteza tekme.

Leipzig si je nato jalovo prizadeval zabiti tretji zadetek, ki bi jih peljal v polfinale. V sodnikovem podaljšku je šel v kazenski prostor domačih tudi vratar Gulacsi, kar pa je v protinapadu kaznoval Hiroki Sakai, ki je poslal žogo v prazna vrata.

Oblakov madridski Atletico je v Lizboni ubranil prednost s prve tekme. Oblaka je v 28. minuti matiral Fredy Montero, ki je zadel z glavo po predložku Bruna Fernandesa z desne strani. A to je bilo tudi vse. Gostje so kljub premoči domačih (posest žoge 56:44) vzdržali. Oblak, ki je branil vso tekmo, je v 93. minuti zaradi zavlačevanja prejel rumeni karton.

Arsenal je z remijem pri Cskaju (2:2) ubranil prednost s prve tekme (4:1), zato pa to presenetljivo ni uspelu Lazio. Rimljani so v Salzburg pripotovali s prednostjo 4:2, a na koncu izgubili s 4:1. Salzburžani so med 72. in 76. minuto zabili kar tri gole, potem ko so zapored zadeli Amadou Haidara, He-Čan Hvang in Stefan Lainer. Odločilen je bil zadetek Hvanga za 3:1 v 74. minuti, ko je Duje Ćaleta-Car podal iz svoje polovice v kazenski prostor Lazia, kamor je vtekel Hvang in s strelom za bližnjo vratnico matiral Thomasa Strakosho. Gostujoča obramba je povsem odpovedala. Malo kasneje je usodo Rimljanov zapečatil Lainer, ki je na daljši vratnici pričakal žogo po podaji iz kota. Salzburg je imel žogo več v nogah (posest 60:40, skupaj streli 10:7), v okvir vrat pa 5:5. Tekmo je sodil Damir Skomina.