Inter po izključitvi Sarme izpadel iz Evropske lige!

Liga Europa 24. Nov 201623:36 > 23:54
Gett Images/ Laurence Griffiths

Nogometaši milanskega Interja so doživeli novo v nizu sramot v letošnji sezoni, potem ko so na tekmi 5. kroga Evropske lige na gostovanju v Izraelu zapravili vodstvo z 2:0, ostali brez izključenega Samirja Handanoviča in še četrtič izgubili. Črnomodri so osvojili zadnje mesto v skupini K.

Inter je letošnjo evropsko sezono otvoril z domačim porazom proti Hapoelu Beer Shevi, zato so bili z novim trenerjem Stafanom Piolijem, ta je na klopi debitiral šele minuli konec tedna na milanskem derbiju (2:2), zelo motivirani, da se izraelskemu prvaku maščujejo in se tik pred zdajci še vključijo v boj za uvrstitev v šestnajstino finala tekmovanja. Po prvem polčasu so bili Nerazzurri celo na dobri poti, saj sta po dveh podajah Ederja zabila kapetan Mauro Icardi in Marcelo Brozović, potem pa je prišlo prvo opozorilo; Samir Handanović je tik pred odmorom zavlačeval z izvajanjem golavta, sodnik ga je nagradil z rumenim kartonom.

Če je Inter v prvem polčasu dominiral in Hapoelu ni dopustil nobene resnejše priložnosti za zadetek, so domačini v nadaljevanju zaigrali kot prerojeni in že v 58. minuti je Lucio Maranhao po predložku Maharana Radija znižal na 2:1. Inter je bil pod pritiskom, obramba je delala vse več napak. V 69. minuti je Maor Buzaglo ušel gostujoči obrambi in poizkušal žogo poslati prek Samirja Handanovića, a ga je Slovenec podrl in zakuhal enajstmetrovko. Sodnik mu je pokazal drugi rumeni karton, moral je z igrišča, namesto njega pa je do konca branil rezervist Juan Pablo Carizzo, ki je zamenjal Everja Banego. Z bele točke je bil natančen Anthony Nwakaeme.

Tudi z desetimi nogometaši je bil Inter v zaključku tekme nevaren za zadetek, a se napadalci Antonio Candreva, Mauro Icardi in Ivan Perišić pred vrati niso znašli. Kazen je sledila v 93. minuti po hitrem protinapadu domačih, ko je Ben Sahar zadel za epski preobrat (3:2). Inter je obsojen na zadnje mesto v skupini K s tremi točkami, medtem ko ima Hapoel še vedno priložnost za napredovanje, saj imata oba s Southamptonom po sedem točk. Za prezimitev v Evropi se bosta udarila med seboj, čez dva tedna na stadionu St. Mary. Sparta Praga je doma Svetnike odpravila z 1:0 in je z 12 točkami že potrdila zmago v skupini.

V skupini A je visoko zmago dosegel Manchester United, saj je na Old Traffordu Feyenoord padel s kar 4:0. Gole so dosegli Wayne Rooney, Juan Mata in Jesse Lingard, za 3:0 pa je Zlatan Ibrahimović s strani zvito streljal v nogo branilca Jonesa in ga prisili v avtogol. V isti skupini je Fenerbahče doma z 2:0 zlomil odpor ukrajinskega predstavnika, Zorje iz Luhanskega, in zadržal prvo mesto v skupini z 10 točkami. Rdeči vragi krog pred koncem zaostajajo za eno.

V skupini C si je Saint Etienne brez poškodovanega Roberta Berića zagotovil napredovanje v naslednji krog, saj se je z Mainzom doma razšel brez zmagovalca, medtem ko je Josip Iličić v Firencah na igrišče pritekel šele v 83. minuti, a ni znal preprečiti poraza Fiorentine proti PAOKu. Grki so vodili že z 2:0, a se je Viola vrnila v igro z goloma Bernardeschija in Babacarja, a to ni bilo dovolj. Končni izid 2:3 je postavil Rodrigues v 93. minuti. Fiorentina krog pred koncem ostaja na vrhu z 10 točkami, Qarabag in PAOK zaostaja za tri.

Uvrstitev v šestnajstino finala so sicer že potrdili tudi velikani Zenit, Roma, Athletic, Šahtar, Schalke in Ajax.