Ajax slavi Tadića, Bijol brez možnosti za napredovanje

Liga prvakov 27. Nov 201820:49 > 20:50
Dean Mouhtaropoulos, Getty Images

Nogometaši Ajaxa so z zmago v Atenah potrdili napredovanje v osmino Lige prvakov. V 5. krogu skupinskega dela elitnega evropskega nogometnega tekmovanja so AEK ugnali z 2:0. Dvakrat je v polno meril srbski reprezentant, Dušan Tadić.

Tadić je mrežo atenske ekipe našel v 68. minuti, ko je zadel enajstmetrovko, vse upe rumeno-črnih pa pokopal z drugim golom, štiri minute kasneje. To pomeni, da ima pred zadnjim krogom v skupini E nizozemski ponost nedosegljivo prednost tako pred Grki, kot Benfico.

AEK je brez točke zadnji…

Vrata osmine finala so se bridko zaprla CSKA-ju, kjer si kruh služi slovenski reprezentant, Jaka Bijol. Bivši član Rudarja sicer danes ni stopil na igrišče, vojaški klub iz Moskve pa je kljub dobremu začetku izgubil proti Viktoriji iz Plzna.

V 10. minuti je strel z bele točke v 1:0 pretvoril Nikola Vlašić in čeprav so Čehi na koncu prvega polčasa dobili svoj “penal” ter ga zgrešili (Roman Prochazka), se je v drugem polčasu vse skupaj obrnilo proti domačim.

Prav Prochazka je v 56. minuti izkoristil podajo z desne strani in lep protinapad kronal z golom za 1:1, “nož v srce” navijačev CSKA-ja pa je v 81. zarinil Lukaš Hejda., ko je predložek z leve strani dobil točno na čelo in premagal Igorja Akinfeeva…CSKA 1, Plzen 2!

To pomeni, da bosta ekipi v zadnjem krogu garali za nastop v Ligi Evropa, Real in Roma pa se bosta udarila za prvo oziroma drugo mesto.