Sergio Ramos pod preiskavo Uefe

Liga prvakov 14. Feb 201921:37 > 22:00
David Ramos/Getty Images

Osrednji branilec Real Madrida Sergio Ramos se je znašel v preiskavi Uefe zaradi domnevno nalašč prejetega kartona na tekmi osmine finala Lige prvakov proti Ajaxu (1:2).

Dennis Doyle/Getty Images

Ramos je v 89. minuti storil prekršek na Kasperjem Dolbergom ob vodstvu Reala z 2:1. S prejetim kartonom je izpolnil kvoto rumenih kartonov in bo ‘počival’ na povratni tekmi na Bernabeu.

Nogometaš, ki nalašč doseže prejem kartona, je lahko kaznovan za dve tekmi prepovedi igranja.

Ramos se je odzval na namigovanja, da je namenoma igral na rumeni karton na Tweeterju: “Nisem izsilil kartona.”

Pred tem pa je novinarjem dejal, da “bi lagal, če bi rekel, da ni bilo namerno”.

V četrtek so pri Uefi dejali: “Odprli smo disciplinsko preiskavo v zvezi z izjavami igralca Real Madrida Sergia Ramosa.”

Španec je proti Ajaxu vpisal svojo 600. tekmo za Galaktike, v kateri so si Madridčani zagotovili prednost pred povratno domačo tekmo z drugim golom Marca Asensia 2 minuti pred kontroverznim kartonom.

Pundit Martin Keown je dejal, da je bilo ”zelo očitno”, da je Ramos iskal prekršek in s tem tretji rumeni karton v tekmovanju. S tem bo sicer izpustil naslednjo tekmo, a bo prost kartonov za sledeče pomembnejše tekme v četrtfinalu elitnega tekmovanja.

Na terenu je veliko pritiska, veliko občutkov in impulzivnih dejanj,” je tvitnil Ramos. “V sekundi moraš sprejeti odločitev. Najboljše iz te tekme je rezultat. Najslabše, ne bom mogel pomagati soigralcem na tekmi.”

Ramosov soigralec Dani Carvajal je prejel 2 tekmi prepovedi igranja s strani Uefe, ko so ga obtožili namernega iskanja prekrška za karton v zadnji minuti ob zmagi s 6:0 proti Apoelu lansko sezono.

Ramos in bivši igralec Reala Xabi Alonso sta oba prejela karton na prvi četrtfinalni tekmi proti Galatasarayju (3:0) leta 2013. Oba sta bila pod plazom kritik že leta 2010, ko sta prejela karton in predčasno končala tekmo v zadnjih petih minutah skupinskega dela Lige prvakov proti Ajaxu, kar je pomenilo, da sta izpustila zadnjo tekmo skupinskega dela, pred katero pa je bil Real že uvrščen v zaključne boje.