Barcelona v Parizu razstavljena na prafaktorje!

Liga prvakov 14. Feb 201721:44 > 21:48

Kakšen debakel Barcelone v Parizu! Francoski prvak Paris Saint Germain je povozil Messija in druščino ter prišel do zmage s 4:0!

Tako nemočne Barcelone že dolgo nismo videli. Španci so zatajili na celi črti, tudi zloglasna in smrtonosna napadalna trojka MessiNeymarSuarez je bil povsem nemočna. Vseeno pa ne smemo pozabiti poudariti fantastične predstave francoskega prvaka, ki je blestel v vseh segmentih igre. Za visoko zmago s 4:0 so zadeli Draxler, Cavani in di Maria. Slednji je v polno meril dvakrat.

Parižani so bili podjetnejši od samega začetka. Cavani in di Maria sta vnašala nemir v obrambo Barcelone, ki je bila v napadu povsem neprepoznavna. Messi je sicer poizkušal, a tudi izgubil veliko žog. Matuidi in Rabiot sta prišla do krasnega položaja za strel že po desetih minutah igre, a se je izkazal Marc-André ter Stegen. Tudi razpoloženi Nemec je bil brez moči, ko je v 18. minuti iz prostega strela neubranljivo meril slavljenec (danes praznuje 29. rojstni dan) Angel di Maria. Barcelona je v tistem trenutku nehala igrati, kar je PSG s pridom izkoristil. V 40. minuti je žogo na sredini izgubil Leo Messi, domači so izpeljali izjemen protinapad, ki ga je z natančnim strelom zaključil Draxler.

Pričakovali smo odziv Barcelone, zadetek v gosteh, ki bi jo vrnil v igro, a se kaj takšnega ni zgodilo. Sledil je še en atomski polčas v režiji serijskega francoskega prvaka. Po desetih minutah nadaljevanja je spet na sceno stopil di Maria. Žogo je sprejel v bližini kazenskega prostora Barce in prefinjeno, predvsem pa natančno meril v daljši kot. Ter Stegen je bil brez moči. Luis Enrique je reagiral in v igro poslal Rafinho in Rakitića, kar pa ni prav nič pomagalo. PSG je v 72. minuti prišel še do četrtega zadetka! Meunier je s podajo v prazen prostor našel Cavanija, še enega slavljenca, Urugvajec pa je potrdil odlično strelsko formo in zabil še četrti žebelj v Barcelonino krsto. Zanj je bil to že 34. gol v sezoni.

Do konca tekme več nismo videli zadetkov, Barcelona je sicer zapretila prek Umtitija, ki je v 84. minuti z glavo stresel prečko, to pa je bilo tudi vse, kar so gostje zmogli.

Jasno je, da Barcelono pred svojimi gledalci čaka navidez nemogoča naloga. Povratna tekma bo v sredo, 8. marca.