Juventusu dovolj tri minute, Vardy za upanje Leicestra

Liga prvakov 22. Feb 201720:49 > 22:36
Aitor Alcalde, Getty Images Sport

Nogometaši Seville so doma z 2:1 premagali Leicester City, medtem ko je Juventus v Portu slavil z 2:0. S tem se je zaključil prvi del osmine finala Lige prvakov.

Čeprav so gledalci na prvi gol dlje čakali na Portugalskem, je za več drame poskrbela tekma v Sevilli, kjer je aktualni prvak Lige Evropa v nekaj več kot uri prišel do prednosti z dvema goloma.

Andaluzijce je v vodstvo popeljal Pablo Sarabia, ki je bil natančen v 25. minuti, prednost pa je v 62. minuti povečal Joaquin Correa, potem ko mu je podal Črnogorec Stevan Jovetić. Poraz angleških prvakov je 11 minut kasneje ublažil Jamie Vardy.

V Portu na stadionu Dragao je stara dama zmagovalca in verjetno kar potnika v četrtfinale odločila v zadnjih 20 minutah. Najprej je v 72. minuti zadel Marko Pjaca, šok gostiteljev pa se še ni dobro polegel in že je bilo 2:0. V 74. minuti je bil strelec rezervist Dani Alves.

Obširneje:

Na stadionu “Ramon Sanchez Pizjuan”,  je imela Sevilla že v 14. minuti priložnost, da povede, a ni izkoristila enajstmetrovke. Wes Morgan je grobo spodnesel nasprotnikovega igralca, sodnik je pokazal na belo točko, s katere pa je bil nenatančen Correa.

Deset minut kasneje je Sarabia prejel žogo, ki mu jo je poslal Sergio Escudera in z glavo premagal Casperja Schmeihla. Andaluzijci so bili boljši, Schmeichel je kar nekajkrat rešil goste, a v 62. je bil nemočen, ko je Jovetić dal žogo Correi kot na pladnju, ta pa se je odkupil za zgrešeno enajstmetrovko.

Leicester je od tedaj na vse načine iskal pot do nasprotnikove mreže, kar jim je uspelo prek enega izmed njihovih ključnih igralcev. Daniel Drinkwater je sijajno našel Vardya, ki je žogo iz bližine zabil nad vratarja Sergia Rica, pod vratnico za končnih 2:1.

Do konca je imela Sevilla še nekaj priložnosti, poskusila sta Victor Vitolo in Adil Rami, a je bil spet na mestu danski čuvaj mreže v dresu lisic.

V Portu je imel Juventus precej lažje delo po 27. minuti, po kateri je moral Porto zaradi dveh rumenih kartonov Alexa Tellesa (v razmaku dveh minut!) igrati z nogometašem manj. Do tedaj Juve ni imel omembe vrednih priložnosti, potem pa je vse bolj prevladoval.

Italijanski prvak se je dolgo mučil, da doseže gol. Priložnosti so v prvem delu zapravili Juan Cuadrado, Gonzalo Higuain in Paulo Dybala. Slednji je na začetku drugega polčasa zatresel mrežo, a je bil v prepovedanem položaju. Proti srečanja so sledile tri peklenske minute za Porto:

Najprej je Pjaca s strelom “iz prve” s približno 10 metrov skoraj razparal mrežo Porta, nato pa je v igro prišel Dani Alves in se že po eni minuti na zelenici vpisal med strelce. Podal mu je Alex Sandro. Pjaca je imel še eno priložnost na samem zaključku srečanja, a je njegov strel odromal mimo leve vratnice.

Povratni tekmi v Leicestru in Torinu sta na sporedu 14. marca.