Liga prvakov 11. Avg 202022:50 > 23:03
Aitor Alcalde/Getty Images

Znani so vsi polfinalisti Lige Europa. Manchester Unitedu in Interju sta se danes pridružila Sevilla in Šahtar.

Aitor Alcalde, Getty Images

V Duisburgu sta se pomerila Sevilla in Wolverhampton. Andaluzijci so bili od volkov boljši v vseh elementih igre. Wolvsi so sicer v 13. minuti imeli najlpešo priložnost, da dosežejo vodilni zadetek. Raul Jimenez je imel na voljo enajstmetrovko, toda Bounou je strel Mehičana obranil.

Lopeteguijeva četa je bila sicer tekom cele tekme podjetnejša, a obramba Wolvesov je delovala dobro. Do 88. minute, ko je po podaji Everja Banega v polno meril Lucas Ocampos.

Sevilla se je tako uvrstila v polfinale, kjer se bo pomerila z Manchester Unitedom.

V Galserkichenu sta se pomerila Šahtar in Basel. Ukrajinci so slavili s 4:1 in si zagotovili mesto v polfinalu, kjer bo njihov tekmec milanski Inter.