Sterling odrešenik Citya, Rooneyu uspel gol s sredine

Premier Liga 29. Nov 201722:55 > 22:56
Nigel Roddis, Getty Images Sport

Nogometaši Manchester Citya so v 14. krogu Premier lige Southampton premagali z 2:1. Zmagoviti gol je dosegel Raheem Sterling v 95. minuti.

Za Angleža je to že drugi gol sezone, s katerim je svojemu klubu prinesel vse tri točke, saj se je podobno zgodilo že na tekmi v prejšnjem krogu proti Huddersfieldu.

Za City je to 19. zaporedna zmaga v vseh tekmovanjih in 13. v premier ligi, s katero trdno držijo vodilno mesto. Imajo osem točk prednosti pred Unitedom.

Čeprav so varovanci Pepa Guardiole zmagali v zadnjih sekundah, je triumf povsem zaslužen. Domači so v vodstvo prišli po prostem strelu Kevina De Bruynea v 47. minuti, je pa žoga na poti proti golu zadela Virgila Vanan Dijka.

Gostje so izenačili v 75. minuti, ko je zadel Oriol Romeu, potem pa je sledil še gol Sterlinga v peti minuti sodniškega podaljška.

Prepričljivi zmagi sta dosegla tudi oba kluba iz Liverpoola. Everton je premagal West Ham kar s 4:0, tekmo pa je zaznamoval fantastičen zadetek Waynea Rooneya, ki si ga lahko ogledate spodaj, in veteranov prvi “hat-trick” po letu 2011.

Nov trener modro-belih Sam Allardyce si je srečanje ogledal s tribun, sicer pa velja omeniti še to, da so gostje (Manuel Lanzini) v drugem polčasu zapravili enajstmetrovko.

Z zmago je Everton pobegnil iz spodnjega dela lestvice in ima zdaj na 13. mestu ptnajst točk, West Ham pa je z desetimi 18.

En gol manj kot mestni rivali so nocoj dosegli igralci Liverpoola, ki so v gosteh odpravili Stoke City (0:3). Svoj “show” je imel v drugem polčasu Mohammed Salah. Egipčan je v igro prišel v 63. minuti in dosegel dva gola, mrežo domačih pa je v 17. minuti načel Sadio Mane.

Redsi so s 26 točkami peti in nadaljujejo boj za vrh razpredelnice.