Chelsea kljub vsem težavam v gosteh razbil Brighton

Premier Liga 20. Jan 201813:12 > 13:19

Na uvodni tekmi 24. kroga je Chelsea v gosteh s kar 4:0 ugnal Brighton in s tem zabeležil šele prvo zmago v letošnjem koledarskem letu.

Glede na formo Chelseaja na zadnjih tekmah je bilo za pričakovati veliko bolj izenačeno tekmo, ki pa jo je Chelsea kljub velikim kadrovskim težavam odprl odlično. Manjkalo je namreč kar šest nogometašev, ki bi se sicer borili za mesto v začetni enajsterici Antonia Conteja, ki pa se je mogel z Brightonom soočiti brez Alvara Morate, Pedra, Cesca Fabregasa, Daniela Drinkwaterja, Garya Cahilla in Thibauta Courtoisa. Chelsea je bil sicer pred današnjo tekmo v seriji petij zaporednih remijev, a je vseeno svoj zadnji poraz doživel 9. decembra proti West Hamu.

Vendar tudi oslabljeni Chelsea je tekmo v dežju odprl fantastično. Eden Hazard je že v tretji minuti izkoristil podajo z desne strani in ugnal domačo obrambo kot tudi vratarja. Nov šok za domače pa je sledil v šesti minuti, ko je Chelsea vrhunsko s sedmimi kratkimi in hitrimi podajami izigral obrambo. In z akcijo, ki si jo morate vsekakor ogledati povedel že z 2:0. Na koncu je po zadnji podaji Michya Batshuayija zadel Willian. V naslednjih minutah so se Londončani umirili in ostalo je pri tem rezultatu v prvem polčasu.

V drugi polčas so se modri z Londona podali s prednostjo dveh zadetkov, ki so jo povečali 77. minuti, ko je po podaji Williana še drugič na tekmi v polno meril Hazard. Tekma je bila že odločena vendar so gostje vseeno udarili še enkrat v 89. minuti je odlično globinsko podajo Musonde izkoristil Victor Moses in postavil končnih 4:0.

Chelsea se je sedaj s tekmo več izenačil na drugem mestu z Manchester Unitedom pri 50. točkah.