Michael Regan, Getty Images
Nogomet 10.08.2018 | 22:57

Pogba in Shaw za zmagovit začetek Uniteda

Nogometaši Manchester Uniteda niso blesteli, a so kljub temu na uvodni tekmi nove sezone angleškega prvenstva z 2:1 premagali Leicester.

Manchester United

Laurence Griffiths, Getty Images

"Rdeči vragi" so sijajno odprli tekmo. Alexis Sanchez je v 2. minuti v kazenskem prostoru nastreljal Daniela Amarteyja, sodnik Andre Marriner je ocenil, da je šlo za igranje z roko in pokazal na belo točko. Protesti gostov so bili zaman.

Enajstmetrovko je zanesljivo izvedel Paul Pogba, ki je žogo poslal v levi zgornji kot vrat Kasperja Schmeichla. Slednji se je vrgel v pravo smer, a je bil strel previsok.

Kar ni uspelo napadalcu Lukakuju, ki je zapravil sijajno priložnost, je v 83. minuti branilcu Luku Shawu, ki je na levi strani srečno preigral Ricarda Pereiro, nato pa že v padcu žogo z diagonalnim strelom poslal za hrbet Schmeichla. Zadetka se je silno razveselil tudi Mourinho.

Leicester se kljub temu ni predal. Grizel je do konca in bil za to nagrajen v 92. minuti, ko je Pereira poslal predložek v kazenski prostor, žoga se je odbila od vratnice nazaj v polje, kjer jo je s kakšnega metra v mrežo poslal Jamie Vardy.