Chelsea v drugem polčasu povozil Manchester City

Premier Liga 3. Dec 201615:24 > 15:36
Shaun Botterill/Getty Images

Vodilna ekipa Premier lige ima zdaj pred Cityjem 4 točke prednosti, predvsem po zaslugi nogometne lekcije, ki so jo varovanci Antonia Conteja nasprotniku odčitali v drugem polčasu.

Gett Images/ Laurence Griffiths

Na Etihadu smo spremljali pravo nogometno poslastico, ki jo je Chelsea odločil z izjemnim drugim polčasom. City je ravno pred zaključkom prvega polčasa prišel do vodilnega zadetka, pa še ta je bil delo igralca Chelseaja. Jesus Navas je poslal močan predložek pred vrata Courtuisa, kjer je nespretno odreagiral Cahill in z “odličnim” strelom premagal svojega vratarja.

Drugi polčas je bolje začel City, ki je prek De Bruyneja zapravil neverjetno priložnost, Belgijec je namreč zgrešil prazna vrata, potem pa se je začela prevlada londonskih modrih. Španska naveza FabregasCosta je udarila v 60. minuti, ko je v Braziliji rojeni napadalec poravnal rezultat na 1:1. Deset minut kasneje je iz protinapada zadel Willian, zmago pa je v 90. minuti potrdil zadnje mesece sijajni Eden Hazard.

Pred koncem tekme je prišlo še do neljubega dogodka, najprej je Aguero grdo štartal na Luiza in dobil rdeči karton, nekaj sekund kasneje pa je rdeče videl še njegov soigralec Fernandinho, saj je v vsesplošnem prerivanju pretiraval in nekajkrat odrinil Fabregasa.