V živo na SK: Hull in Everton odpirata 19. krog PL

Premier Liga 30. Dec 201611:39 > 11:48

Medtem ko večina ostalih nogometnih lig v Evropi miruje, to ne velja za Premier ligo. Hull in Everton nocoj ob 21:00 v živo na SK 1 odpirata 19. krog, ki ga bosta z derbijem na novoletni dan v največji meri zaznamovala Liverpool in Manchester City.

sportklub

Ob pogledu na lestvico je jasno, da je Everton veliki favorit prvega obrčauna 19. kroga Premier lige, saj Hull zaseda zadnje mesto na lestvici in je na zadnjih sedmih prvenstvenih obračunih zbral le dve točki. Liverpoolčani so na drugi strani pred dnevi z zmago proti Leicestru prekinili niz štirih zaporednih porazov v gosteh in bodo nocoj zagotovo poskušali še nadgraditi slavje proti aktualnim prvakom.

Ne smemo razmišljati, na katerem mestu je Hull, ker so imeli proti Manchester cityju niz priložnosti in rezultat 0:0 do 70. minute, gledal sem jih tudi proti West Hamu, ki so ga povsem nadigrali in mi ni povsem jasno, kako so izgubili. To so potencialno najbolj nevarne tekme, saj se dobro ve, kako grize nekdo, ki je zadnji,” kljub temu opozarja strateg Evertona Ronald Koeman, njegov stanovski kolega na klopi tigrov Mike Phelan pa napoveduje: “Pred nami ni nemogoča misija in moramo hrabro nadaljevati. Pokazali smo veliko željo po uspehih, sedaj pa moramo pokazati, da lahko tudi zmagujemo. To seveda ni enostavno, toda ne smemo se predati. Mi želimo tudi proti Evertonu dokazati, da smo boljši, kot kaže naš točkovni izkupiček in zelo dobro bi bilo, če bi popravili v luči prestopnega roka, saj ni lahko nagovoriti igralce, da pridejo v klub, katerega možnost za obstanek niso velike.”

Hull in Everton torej za uvod v 19. krog, ki se nadaljuje v soboto, ko bo na sporedu tudi derbi kroga med Liverpoolom in Manchester Cityjem, zadnji dve tekmi nas čakati v nedeljo, že v ponedeljek pa tekme 20. kroga.