Liverpool dobil Spurse, zmaga Uniteda, remi Arsenala

Premier Liga 27. Okt 201919:23 > 19:25
Liverpool/twitter

V 10. krogu Premiershipa je Liverpool po zaostanku premagal Tottenham, Manchester United je kljub dvema zgrešenima 11-m premagal Norwich, Arsenal pa je po vodstvu z 2:0 prišel (samo) do točke. Newcastle in Wolverhampton sta se razšla brez zmagovalca.

Tottenham je na Anfieldu do vodstva z 1:0 prišel ekspresno, že v 1. minuti je zadel Harry Kane. Do konca prvega dela igre se rezultat ni več spremenil. V 2. polčasu so redsi preko Jordana Hendersona (52′) in Mohameda Salaha (75′-11m) zrežirali preobrat in prišli do zmage z 2:1. Liverpool je slavil še 9. v tej sezoni in ima na vrhu z 28-imi točkami 6 točk prednosti pred Cityjem, Tottenham je izgubil 4. v tej sezoni in je z 12-imi točkami na 11. mestu.

Manchester United je gostoval na Carrow Roadu pri Norwich Cityju. Rdeči vragi so z golom Scotta McTominaya povedli v 21. minuti, nato pa so v prvem polčasu uspeli zapraviti dva strela z bele točke! Prvega je v 29. minuti zapravil Marcus Rashford, drugega pa v 44. minuti Anthony Martial. Marcus Rashford se je za zgrešeno enajstmetrovko odkupil že minuto kasneje, ko je dosegel gol za vodstvo z 2:0 (30′), Anthony Martial pa po njegovi podaji v 73. minuti, ko je zadel za vodstvo s 3:0. Poraz Norwicha je z golom v 88. minuti ublažil Onel Hernandez. To je Unitedova 13. točka, s katero je na 7. mestu, Norwich je zabeležil še 7. poraz in s 7. točkami ostaja na predzadnjem (19) mestu.

Arsenal je v tem krogu igral s Crystal Palaceom in po golih Sokratisa Papastathopoulous (7′) in Davida Luiza (9′) že po devetih minutah igre vodil z 2:0. Kljub temu topničarji niso uspeli priti do polnega plena. Orli so se v igro vrnili z golom Luke Milivojevića z 11-m (32′), do točke pa so prišli z golom Jordana Ayewa (52′). Arsenal je osvojil 16. točko in je na 5. mestu, Crystal Palace ima mesto nižje točko manj.

Prvo tekmo dneva sta na St’ James’s parku odigrala Newcastle in Wolverhampton. Srake so z golom Jamaal Lascellesa povedle v 37. minuti, končni rezultat pa je z golom v 73. minuti postavil Jonny. Newcastle je tekmo po rdečem kartonu Seana Longstaffa (82′) končal z igralcem manj. Newcastle je osvojil 9. točko in je 17., Wolverhampton je z 12. osvojeno na 12. mestu.