Everton doma proti Chelseaju prekinil negativno serijo

Premier Liga 7. Dec 201915:05 > 15:15

Everton je na uvodni tekmi 16. kroga z novim začasnim trenerjem prekinil slabo serijo in prišel do presenetljive zmage proti Chelseaju s 3:1.

Potem, ko je med tednom Everton doživel polom na sosedskem derbiju proti Liverpoolu je le ta z mesta managerja odnesel Marca Silvo. Danes pa so se modri iz Liverpoola povsem prebudili in proti Chelseaju zaigrali kot prerojeni. Z začasnim trenerjem Duncanom Fergusonom so namreč z 2:1 premagali letos zelo dober Chelsea.

Povedli so že v zelo zgodnji fazi tekme, ko je v 5. minuti zadel mladi Richarlison, ki se je po odhodu Silve znova sprostil. Tako kot prvi so domači tudi drugi polčas odprli z zadetkom. V 49. minuti je zadel še drugi napadalec Evertona Dominic Calvert Lewin.

Chelsea je sicer nekaj minut pozneje uspel znižati na 2:1, znova je bil uspešen je bil Mateo Kovačič. Modri iz Londona so lovili izenačenje, vendar je Everton zadel prvi in v 84. minuti dokončno odločil tekmo, ko je napako v obrambi Chelseaja kaznoval z drugim golom na tekmi Calvert Lewin.

Po treh zaporednih porazih je Everton doma prišel do zmage in skočil iz cone izpada na 14. mesto, kjer imajo trenutno 17 točk.