Igralcem v PL je potrebno zmanjšati plače

Catherine Ivill/Getty Images

Kriza zaradi epidemije koronavirusa je za številne težave poskrbela tudi na Otoku. Zdravstveni minister Matt Hancock je govoril o kolektivni odgovornosti in tudi nogometaše v Premier ligi spodbudil, da pristavijo svoj delček pri rešitvi trenutne situacije.

Povezano

Nekateri klubi se zmanjšali prihodke preostalim zaposlenim, medtem ko se plače igralcev do sedaj niso zmanjšale. “Glede na to, kako se žrtvuje naš naroda, je prva stvar, ki bi jo morali narediti igralci, da dajo svoj doprinos. Mislim, da bi morali odigrati svojo vlogo in sprejeti zmanjšanje plače,” je izjavil britanski minister za zdravje Matt Hancock.

Na drugi strani se je oglasilo tudi združenje profesionalnih nogometašev, ki sporoča: “Zavedamo se javnega mišljenja, da bi se igralci morali odreči delu plače, da bi drugi v klubu lahko dobili svoje prihodke. Toda, v kolikor ekipe lahko izplačujejo plače tem zaposlenim, mi ne vidimo razloga, da tega ne bi nadaljevali. Vseeno se igralci strinjajo, da se podeli finančno breme.”

Nekateri angleški klubi so se izkazali z donacijami za najbolj prizadete, v preostalih evropskih državah pa klubi že drastično zmanjšujejo plače – igralci Atletica in Barcelone so pristali na 70 odstotno znižanje, pri Juventusu pa so se igralci in trener strinjali, da naslednje štiri mesece ne bodo dobili plačila.