Brez Kampla proti Slovakom in Angležem!

Reprezentance 4. Okt 201612:57 > 13:00
Getty Images

Medtem ko se ostali člani slovenske nogometne reprezentance pripravljajo na izjemno pomembna kvalifikacijska obračuna proti Slovaški in Angliji, eden od zvezdnikov Slovenije Kevin Kampl vadi pod klubskim vodstvom in bo tokratno reprezentančno akcijo izpustil.

“Upam, da mi selektor ne zameri in da to zanj ne pomeni, da več ne želim igrati za Slovenijo. Tokrat pač potrebujem počitek, govoril sem tudi s predsednikom NZS in zdaj Uefe Aleksandrom Čeferinom ter mu pojasnil. Mislim, da me razume. Upam, da me tudi Katanec in da bo to lahko sprejel,” je v pogovoru za EkipoSN svojo odločitev pojasnil KevinKampl. Po torkovem dopoldanskem treningu se je vroče teme dotaknil tudi selektor SrečkoKatanec: “Kevin mi je poslal SMS in zapisal, da je utrujen. Odgovoril sem mu, da naj me pokliče. Klica še ni bilo.”

Kampl je še konec tedna igral za Bayer ob zmagi proti dortmundski Borussii (2:0), ko ni bilo nobenega znaka za morebitno poškodbo. Razlog njegove odsotnosti gre bržkone iskati v krajšem stiku s selektorjem po tekmi proti Litvi. “Res je, po tekmi v Litvi sem bil nezadovoljen, on pa je bil nezadovoljen z mojo reakcijo. Bilo je nekaj takih besed, tudi nekaj sms sporočil. Toda to ni razlog za mojo tokratno odločitev. Razloge sem pojasnil,” je za EkipoSN še dejal Kampl.

Brez Kampla našo izbrano vrsto čaka še težje delo na izredno pomembnih obračunih s Slovaško in Anglijo v Stožicah.