Mandžukić in Ronaldo strelca v Milanu

Serie A 11. Nov 201822:19 > 22:21
Gabriele Maltinti/Getty Images

Juventus je slavil na San Siru proti Milanu z 2:0. Mandžukić v začetku tekme in Ronaldo v izdihljajih sta poskrbela, da vse tri točke odhajajo v Torino.

V Milanu na San Siru so domači pričakali vodilni Juventus. Ti so že v 8. minuti povedli po golu Maria Mandžukića, ki je zadel z glavo po podaji Alexa Sandra. Hrvat je nevarno zapretil še v 11. minuti, a so se tokrat dobro odzvali milanski branilci. V 39. minuti je Mehdi Benatia igral z roko, a sodnik ni zapiskal takoj, šele čez dobro minuto se je, najbrž po prejeti informaciji v slušalko, odločil preveriti situacijo s pomočjo videoposnetka, po katerem je pokazal na belo točko za Milan. Odgovornost je prevzel Gonzalo Higuain, ki je enajstmetrovko slabo izvedel in zadel le vratnico. Prvi polčas se je končal z rezultatom 0:1.

V nadaljevanju so lačno zapretili gostje. Najprej je z razdalje poskušal Ronaldo v 51. minuti in nato še v 55., ko se je izkazal Donnarumma. V 57. minuti se je stresel tudi okvir milanskega gola. Paulo Dybala je sicer odlično izvedel prosti strel in le malo je manjkalo za povišanje vodstva gostov. 10 minut kasneje je Ronaldo sam prodrl v kazenski prostor in ustrelil, a je dvoboj spet dobil milanski vratar, ki je odlično posredoval tudi po strelu Joaja Cancela v 81. minuti. Bil pa je brez moči, ko je takoj za tem Cristiano prišel do odbite žoge in zadel za 0:2. V 84. minuti je Milan ostal brez Higuaina, ki je v razmaku minute prejel 2 rumena kartona in tako predčasno zapustil zelenico. Rezultat se do konca tekme ni spremenil 0:2.