Maribor izgubil tekmo in dva igralca

Prva liga 2. Jul 20179:07 > 9:10
NK Maribor/Drago Wernig

Varovanci Darka Milanića so odigrali pripravljalno tekmo proti hrvaškemu Interju iz Zaprešića in izgubili z 1:2, za nameček pa ostali še brez Mešanovića in Ahmedija, ki sta se poškodovala.

NK Maribor

NK MARIBOR – INTER 1:2 (0:1)

NK MARIBOR – prvi polčas: Handanović, Palčič, Rajčević, Šuler, Viler, Kabha, Pihler, Hotić, Ahmedi (39′ Kramarič), Zahović, Mešanović (30′ Tavares). Drugi polčas: Obradović, Hodžić, Mertelj, Uskoković, Kolmanič, Vrhovec, Ogrinec, Kramarič, Bajde, Tavares, Celar. Trener: Darko Milanič.

Edini gol za Mariborčane je ob koncu tekme dosegel Marcos Tavares, ki je zgolj oblažil poraz, vseeno pa bo Darka Milanića bolj skrbelo, kaj je z omenjenima nogometašema, ki sta bila v pripravljalnem obdobju v odlični formi.

Milanić ni bil zadovoljen z obnašanjem in igranjem nasprotnika, ki je od prve do zadnje minute igral zelo agresivno. “V današnjem času je zelo redko, da ima nasprotnik takšen odnos do tekmeca. To pomeni popolnoma nespoštljivo do tekmeca, to se je preneslo z njihove klopi. Odnos je bil tak, da si jih nedvomno ne želim več imeti za tekmece. To je je izrazilo tudi na igrišču. Moška igra, to ja, toda ne na takšen način. To je nedopustno,” je za klubsko spletno strani povedal mariborski strateg.

Mariborčane pred kvalifikacijsko tekmo za Ligo prvakov čaka še ena pripravljalna tekma, in sicer proti Krasnodarju v petek.