Pokal Slovenije: Domžale prvi polfinalist

Prva liga 25. Okt 201616:54 > 17:17
Izidor Kordič

Varovanci Simona Rožmana so tudi na drugi polfinalni tekmi ugnali Krško, tokrat z 2:1. Na tekmi, v kateri sta oba stretega precej premešala začetni enajsterici, sta za zmago Domžal poskrbela Bratanovič in Majer, častni gol za Krčane pa je v izdihljajih tekme dosegel Haljeta.

Postavi:

Domžale: Milić, Brachi, Vetrih, Volarič, Blažič, Dobrovoljc, Majer, Vrandečič, Husmani, Bratanovič, Betrovič.

Krško: Zalokar, Drnovšek, Dušak, Rudonja, Kramarič, Kovačič, Haljeta, Pušaver, Sadikovič, Mensah, Baskera.

Domžalčani na povratni tekmi niso dovolili presenečenja. Bili so boljši nasprotnik od prve minute, tako da se zasluženo veselijo napredovanja v polfinale. V prvem polčasu so bili vsaj za razred boljši edini gol pa dosegli v 21. minuti, strelec je bil Bratanovič. V nadaljevanju prvega dela še nekaj pol priložnosti, bolj živahno pa je bilo v drugem delu. V 59. minuti je s pravo mojstrovino Domžalčane v mirno vodstvo popeljal Majer, pred koncem pa bi bila lahko razlika še višja. Volarič tokrat bivšemu klubu ni uspel zatresti mreže (je pa dvakrat asistiral), blizu sta bila še Repas in Bratanovič, poizkušala pa sta tudi Vetrih in Žužek. So pa zato gol v dobesedno zadnjih sekundah tekme dosegli Krčani, po podaji iz kota Baskere je v polno meril devetnajstletni Haljeta

12′ Po začetnem otipavanju so do prve priložnosti prišli igralci Domžal, a je strel Husmanija zletel visoko čez gol.

15′ Krčani igrajo nekoliko bolj pogumno kot na prvi tekmi, kar je tudi razumljivo. Vseeno so Domžalčani podjetnejši in imajo pobudo na igrišču.

17‘ Še ena nevarnost pred vrati Zalokarja. Tokrat je od daleč streljal Blažič, ki pa je strelal previsoko.

19′ Tokrat je po levi prodrl domžalski mladenič Vrandečič, v sredini pa Volarič ni prišel do strela.

21′GOOOOL!Domžale vodijo! V kazenskem prostoru se je odlično znašel Bratanovič in z natančnim strelom premagal nemočnega Zalokarja. Skupno 3:0 za Domžale.

23′ Poizkusil je vrniti Kramarič, ki pa je meril kar precej mimo gola.

25′Domžale še naprej prevladujejo. Tokrat je domiselno akcijo zaključil Vetrih, čigar strel je z roba kazenskega prostora zletel za las mimo vrat.

28′ Še ena krasna priložnost za Bratanovića! Robustni napadalec se je znašel sam približno 12 metrov od vrat Krškega, tokrat pa je meril previsoko.

35′ Menjava pri Domžalah. Gabra Dobrovoljca je v osrčju obrambe zamenjal Žan Žužek.

37′ Prvi rumeni karton na tekmi. V domačih vrstah ga je zaradi prekrška nad Kovačičem prejel Žan Majer.

45′ Krasna priložnost za izenačenje! Preigraval je Mensah, se dokopal do strela, a se je prvič danes izkazal domači vratar Dejan Milič. V nadaljevanju akcije je streljal še Kramarič, toda zadel zgolj zunanji del mreže.

KONEC PRVEGA POLČASA

46′ Začetek drugega polčasa. Ob odmoru brez menjav.

48′ Prva nevarnost v drugem delu. Spet pred vrati Zalokarja, ki ga je ogrozil še lani soigralec Volarič. Strel slednjega je zletel mimo leve vratnice.

54′ Menjava pri Krškem. Iz igre Mensah, namesto njega Jurečič.

59′ GOOOL! Mojstrovina Žana Majerja! Zvezni igralec Domžal je sprejel podajo Volariča, se obrnil in neobranljivo zadel iz približno 22-ih metrov. Evrogol.

63′ Menjava v gostujočem taboru. Kovačiča je zamenjal Škrbić.

65′ Menja tudi Simon Rožman. Iz igre je poslal Batrovića, namesto njega Jan Repas

69′ Super priložnost za Krčane. Baskera je preigral Vrandečiča, podal do Sadikovića, slednji pa je z glavo meril naravnost v vratarja Milića.

72′ Dvojna priložnost za Domžale. Najprej je streljal Volarič, pa zgolj za malenkost zgrešil cilj, natančen strel Vetriha z roba kazenskega prostora pa je Zalokar poslal v kot.

73′ Zadnja menjava v domžalskih vrstah. Strelca drugega gola Majerja je zamenjal Horvat.

75′ Tudi Krčani so opravili še zadnjo spremembo. Špiler je zamenjal Sadikovića.

78′ Kot za Domžale je izvajal Repas, Zalokar pa je obranil dober poizkus Bratanovića. Toda vratar gostov bi bil bržkone brez moči v naslednji akciji, ko je z glavo streljal še Repas, zadel pa zunanji del mreže.

81′ Akcija dveh domžalskih mladeničev. Repas je podal Žužku, slednji pa je z glavo meril čez gol.

86‘ Tekma in potnik v polfinale je že odločen. Ekipi čakata zadnji sodniški žvižg.

87′ Lepo je spet preigraval Luka Volarič, potem pa zelo slabo udaril.

88′ Čudovita priložnost spet za Bratanoviča. Vse je naredil Repas, podal soigralcu v napadu, ki pa ni uspel premagati Zalokarja. Vratar gostov se je izkazal.

89′Domžale pritiskajo v zaključku tekme. Tokrat je Zalokar moral posredovati še po strelu Vetriha.

90+1 GOL! Tokrat za Krško. Po podaji Baskere iz kota, je najvišje skočil mladi Nermin Haljeta in verjetno postavil končni rezultat tekme.